View Single Post
Eski 09-03-2016, 23:02   #388
redchili
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dracarys Mesajı Göster
Herkese merhaba,
Bir iki gün önce aliexpress üzerinden Carolina reaper tohumu arıyordum. Sipariş sayısı en yüksek olan üründen yorumlara da bakarak sipariş ettim (türkler de var). Ama işin gerçeği kimse yetiştirdikten sonra yazmamış doğal olarak.100 adet tohum $0.18. Başka bir bitkinin tohumu çıkarsa paraya üzülmem beklediğim zamana üzülürüm. Ürünün linkini aşağıya koyarım alan varsa bilgilendirsin lütfen. Asıl konuya gelecek olursak, oldu da Carolina çıktı diyelim, çekirdekleri önce suya koyuyoruz, 3-4 saat bekliyoruz, sonra -ben öyle yapmayı düşünüyorum - pet bardaklarda sera etkisi ile dikiyoruz. Yeşil kısım çıkınca streçi kaldırıyoruz. Peki sonra ne yapmam gerek? Antalya'da yaşıyorum ve şu an geceleyin bile kısa kollularla dolaşıyoruz hava sıcak yani ve tohum geldi çıktı diyene kadar yaz yaklaşır güneşten yana sıkıntı yok Antalya sıcağı sonuçta. Ama ne yapmam gerek şaşırtmayı biliyorum ama budama demiş bazı arkadaşlar onu ne zaman nasıl yapıyoruz? Nasıl bir saksıya dikmemiz gerek? Ve dik durması için çubuk vs. Kullanılıyor mu? Ek besin tarzı şeyler önemli mi?

Kısaca toparlayıp bilgilendirirseniz beni çok mutlu edersiniz.

Aldığım tohumun linki burada: Tahmini Teslimat Zamanı

Bence kesinlikle thai çıkar bu da beklemeyin boşuna ben de ilk olarak bu siteden aldım saçma sapan şeyler çıktı.Ayrıca bu kadar ucuz değildir. Kilosu çünkü +200 $ güvenilir başka bir yerden bulun bence alexpres haricinde

redchili Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön