View Single Post
Eski 18-02-2016, 13:36   #191
olmez
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı Mesajı Göster
Geçen hafta benim tohumlarım gelmişti ve benden kargo ücreti alınmamıştı. O gün ücretini sormak aklıma gelmemişti ve bugün Yurtiçi Kargo görevlisine sordum bizim kargo ücretini. Kargo görevlisi; "kargonuzun faturası bulunmadığı için ücret almamıştım ve ücretini ben ödedim" dedi.

Kargo ücreti 3 tl ödedim
Fatura olmadığı için ücret alınmadığı noktası önemli bir ayrıntı Sn. Mücevher Çalısı. Ancak "ücretini ben ödedim" beyanı bana inandırıcı gelmedi. Şöyle ki; hangi kargo şirketi olduğunu belirtmeden bu şirketlerden birinde çalışan arkadaşım ile sohbetimizde geçen bir anektodu aktarayım. Söylediğine göre kargo ücretlerini müşteriden topladıktan sonra şirkete teslim ederken hep fazla çıkıyormuş zaten. Sebep ise şu; Bilmem hiç dikkat ettiniz mi kargo ücretlerine. 12,78 TL, 6,83 TL, 9,28 TL ... vb şekillerde. Kargo ücreti 12,78 yazıyorsa alına 13,00 , 6,83 yazıyorsa 7,00 , 9,28 yazıyorsa 9,50 vb şekillerde tahsil ediliyor. Bu hep yukarı yuvarlamalardan kargo personeli toplamın hep üzerinde ücret tahsili yapıyor. Belki de bu nedenle önemsemiyorlar. Benim kargom da iş yerinde bir arkadaşa teslim edilmiş. Ertesi gün kargo görevlisine özellikle sordum ama hayır ücret yok dedi. Biz elimizden geldiğince sorduk ama zorla da ödeyemeyiz ya. Merak etmeyin, kendi ceplerinden ödemiyorlar. Yuvarlama karlarından ödeme yapıyorlar.

olmez Çevrimdışı   Başa Dön