View Single Post
Eski 07-02-2016, 23:59   #1272
telato
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Alıntı:
Azönce marketten karnıbahar aldım. Daha önce pırasa ve ıspanak ekmiştim. İnanılmaz lezzet farkı oluyor.Kış sebzelerine özendirdiniz bizi. Gelecek yıl bende deneyeceğim sayenizde.
Sayın Aleydi siz böyle kış sebzelerine beni özendiriyorsunuz diyorsunuz ya ben bir kat daha mutlu oluyorum... çünkü kış sebzelerini herkesin bahçesinde yaygınlaştırmak
için çook kötü planlarım var çok... Artık kış aylarında herkesin bahçesi şenlenecek

Alıntı:
Benim akıllı uslu Zeytin'im bile terasın kapısını açık bulup bir koca saksı nergisi eşip yaymış. İnanılmaz derecede kıskanıyor çiçekleri. Eğer Zeytin evde değilse terasa çıkıp çiçeklerle ilgilenmem hele ki fotoğraf çekmem tam bir komedi. Kafama çıkıp oturuyor ve fotoğraf çektirmemek için elinden geleni yapıyor çocuğum. Evde kumları var ama bu ayrı keyif onlar için. Bahçedeki kediler ve tavuklar koyun koyuna birlikte buldukları toprağı eşeliyorlar. Sayı çoğalınca işiniz zor. Olsun ne yapalım Sevgili Telato. Biz ne yardan geçeriz ne de serden. Öyle değil mi?
Sayın Loveforlife çok doğru söylüyorsunuz Biz ne yardan vazgeçeriz ne de serden. Sizinde benim gibi kedilere çok düşkün olduğunuzu biliyorum
ve herkesten fazla sizin görmenizi istediğim fotoğraflarım var, nasıl başarıyorsunuz kedilerin fotoğrafını paylaşmadığım zaman bakmayı. Benim yavruşlarımı bile görmediniz
Muhtemelen bu yazıyıda görmeyeceksiniz Gene kedilerimi gösteremeyeceğim...

Alıntı:
telat abimm ) karnabaharda hasatın bereketli,daim olsun şahane görünüyor emeklerine sağlık ..
Kediler konusunu duydum orada sanki..
-Abi sevdiğini biliyorum bende seviyorum ancak bu kadar bitki düşmanı bir canlı ilk defa görüyorum -_-
Özellikle soğanlı bitki düşmanı!! ve bahçe sahibini nasıl sinir edeceğini iyi biliyor (en özel türü seçip pisliyor)
Başa çıkma yollarını deneye deneye bunaldım artık ,en sonunda seningibi üzerini telledim bende şimdi de saksılarıma başladılar
İşin kötüsü bir pislediği yeri sürekli kullanıyor zor vaz geçiriyorsun Allah yardımcımız olsun.. kolay gelsin
Enesciğim ben sabahleyin bahçeme baktığımda genelde bir şok yaşıyorum, çiçek soğanları topraktan çıkartılmış, üstüne üstelik birde onla top
oynanıyor, bir o patisiyle vuruyor bir diğer patisiyle...

Ne yapılabilinir ki kedilerin böyle yapmasına engel olmaktan başka... çiçekleride seviyorum kedileride seviyorum.

telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön