View Single Post
Eski 27-01-2016, 21:28   #191
mandalinleerik
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Renkleri muhteşem olmuş. En büyük sıkıntı zirve yapıp çiçeklerini açtıktan sonra ölmeleri olarak yazıyor. Ben bu durum nedeni ile yedekleme veya bir süre çiçeklerini gördükten sonra keserek bitkinin tohum yapmasını önlüyorum. Yapraktan çoğaldıkları için genelde bir sürü yavruları oluyor. Sadece bir cinste yaprak kopmadan yavru üretim olmuyor nedense. Siz problem yaşamamak için yapraktan üretmek için birkaç yaprağı koparıp toprak üzerine bırakırsanız iyi olur. Çiçeklenme uzun sürüyor. Bir süre sonra çiçeklerini de kesip birkaç çelik yapabilirsiniz. Çiçeklerin bulunduğu saptan bile çiçekleri koparınca yeniden büyüyorlar. Tabi hepsi aynı şekilde olmuyor.
İyi günler.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Sayın Muda. Bu suculenti hiç bilmiyordum. Çiçekleri kuruduktan sonra ölmeleri ilginç geldi. Bunun olmasını istemem. Dediklerinizi dikkate alıp uygulayacağım. Şuan havalar soğuk olduğu için dışarı çıkarmadım. Salonda kalorifer açık olmadığı için orada tutuyorum umarım yanlış yapmıyorumdur. İlginiz için tekrar teşekkürler.

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön