View Single Post
Eski 29-12-2015, 09:00   #26
Selcuk Cicek
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-07-2015
Abi söylediklerinin yanlış olduğunu düşünmüyorum elbetteki nasipte ne varsa kaşıkta o çıkar. Ama farklı açılardan bakıyoruz. Bizim çiftçi kanallarımızın yaptığı programlar hep reklam kokuyor Sinan kara mühendis her programda danışmanlığınızı ben yapıyorum gibi benzer cümleler kuruyor benim fidanlığımın fidanı gibi cümleler kuruyor. Arıyorsun benim bahçemde sorum var diyorsun ilgilenmiyor bile neden fidanı ondan almadın diye. İzlediğiö Türk programları benim için bişey ifade etmiyor. Ben california üniversitesi öğretim üyelerinin açıklamalarına dayanarak bahçemi böyle kurdum 1 milyon dan fazla ağaç dikilmiş üniversite danışmanlığında. Ve bu kurulan bahçeler tohumdan kurulan bahçeler yani fidan satma kaygısı söz konusu değil. Bu işin patronu Amerika'dır bildiğiniz gibi. Sizin söylediğinizi de dikkate alıyorum elbette. Herkesi dinle kendi kararını kendin ver. Benim felsefem budur. Bursa'nın en büyük üreticilerinden May Tohumculuk firmasının üretim görevlileriyle görüştüm daha sizin aldığınız kadar meyve aldıkları bir ağaçları olmamış. Tecrübelerinizi dinlemek için sabırsızlanıyorum. Hangi yollardan yetiştirdiğinizi dinlemek istiyorum. Benim amacım para kazanmak değil ben zaten kazanıyorum ama hobi amaçlı bir bahçe oluşturmakta değil ben sadece başarmak istiyorum. 2 dönüm bahçe kurdum 30 tane ağaç dikmektense 60 tane dikmeyi tercih ettim. Hatta ben bir sırayı 7x7 bırakmak ve kalan diğer sıralarla o sıradan aldığım verimi karşılaştırmak istedim ama uygulayamadım. Göreceğiz bahsedileni tecrübe edeceğiz. Ben bunu Zaman kaybı olarak değerlendirmiyorum.

Bahsettiğiniz bahçeyi ve ağacı çok merak ediyorum. Fotoğrafı var mı bahsekonu ağacın abi ne kadar büyüdüğünü görmek istedim. Birde hangi cins olduğunu merak ettim.

Selcuk Cicek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön