View Single Post
Eski 04-11-2015, 09:09   #923
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Evde deniz ürünleri benden sorulur. Bu sabah biraz erken kalkınca uyku da tutmadı bende akşam yemeğini sabahtan yapayım dedim
Dün pazardan çam mantarı almıştım yarım kilo, yarım kiloda temizlenmiş karides. Geçenlerde mantarsız yaptım oğlum sevmişti (her şeyi yemez siylim) bu kez mantarlı denedim.
Dört beş orta boy bahçemizin biberini tereyağ+zeytinyağda hafif kavurdum, içerisine karidesleri attım, biraz birlikte çevirdikten sonra mantarları da ekleyip suyunu çekene kadar kavurmaya devam ettim. Şimdi aklıma geldi, tam o aşamada bir tutam kereviz yaprağı veya maydanoz eklesem iyiydi çok güzel tat ve koku veriyor. Son aşamada iki orta boy domatesi kabuklarını soyup doğrayarak ekledim ve suyunu çekinceye kadar kısık ateşte beklettim. Ocaktan almadan önce kaya tuzu, karabiber, kimyon, kırmızı biber, kekik attım. O sırada oğlan kalktı, kahvaltı niyeti küçük bir tabak yedi. Sakın dedim sabah sabah ne yediğini söyleme, kimin yaptığı ise hiç söyleme

Eşim malzemeyi küçük güveç kaplarda buzdolabına kaldırdı, akşama nasip olursa, üzerine kaşar döküp fırında eriterek ufaklıklarla yeriz, hanım yemez...

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön