View Single Post
Eski 24-10-2015, 18:57   #71
lalebenli
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-10-2015
Arkadaşlar Ankara'dayım. Ben de her bahçeye kavuşanın heyecanıyla bahçeme bir çok ağaç diktim gelişigüzel Şimdi de kesmeye kıyamıyorum ama bahçem çok gölgelik haline geldi. Dökülen yapraklarla baş edemiyorum, çim diye bir şey kalmadı. Çimden vazgeçip çakıl ağırlıklı birşey yapayım diyorum ama dökülen yaprakları çakılların üzerinden almak daha zor galiba. Ara ara da bitki havuzları yapıp sadece taş görünümünden kurtulurum diyorum. Yan bahçem dar ve uzun yanyana elma kayısı nektarin ters dut ayva ve ceviz var (hemen hemen 1 m. aralıkla). Geçen sene elmayı ve dutu kesmiştim. Elma çıkmadı ama dutum kökten şekilsiz olarak kollar verdi. Arka bahçe yaklaşık 100 m2 orada da iğde, ıhlamur, süs eriği, vişne, çam ve huş var, her iki yanda yüksek mazılar var Mazıların yanında ve çamların olduğu yerde bir şey olmuyor. Geçen sene dünyanın parasını verip toprak getirtip tesviye yaptırdık ve çim ektirdik Şimdi ise berbat durumda bir bahçem var. Düzeltmek için önce nereden başlamam lazım bilmiyorum. Toprak o kadar üzerine ilave yapılmış olsa da balçık gibi (bu geçirgenliği az mı demek oluyor?). Yarın fotogra çekip koymaya çalışacağım önerilerinize ihtiyacım var

lalebenli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön