View Single Post
Eski 21-10-2015, 15:32   #82
hosseda
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Önceki yıl kışın bahçede kısmi bir düzenleme yapalım derken üç yaşlarındaki keçi boynuzum taşınma sebebiyle kurudu. Hala yanarım o fidana. Aynı taşınmada yeri değişen zeytin ise yeni yerinden memnun kaldı. Ne olacağı belli olmuyor demekki. Taşımayı yapanda ömrü toprakla geçmiş köylü komşumdu.

Domates tohumu konusunda bende sıkıntıdayım. Zaman zaman taleplerime dönerek temizlik yapmama rağmen sayıyı 10 çeşit altına düşüremedim. Bahçede bulunması şart dedinizmi ben eyvah yandım geldi bir tane daha demekteyim. Benim yer sorunum yok sayılır (güneş gören boş kısım çok) ancak yazın bahçeye ayırabileceğim tek günüm oluyor, sabah erken yola çık bahçeyi temizle, fideleri elden geçir, otları yol, damlamaları kontrol et, olan sebzeleri topla, onları istif et , arabaya taşı, damla sulama haricindeki ağaçlara hortumla su ver, asmaların filizlerini takip et fazlalıkları kır, evin içindeki işleri tamamla, bulaşık bırakma, karanlığa kalmadan dağdan aşağıya inmeye gayret et, eve dön. Bu yaşımda beni bitiriyor. Ekili alanı azaltmam şart derken, daha önce farkında dahi olmadığım tohum temini meselesi durumu tersine döndürmekte.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön