View Single Post
Eski 10-09-2015, 01:35   #278
Vicia Ervilia
Ağaç Dostu

Vicia Ervilia's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2015
Uzun zamandır giremedim foruma... İstemeydi nişandı derken aylar oldu sanırım... Başka şehirde olduğum için çiçeklerim ne durumda hiç bilemiyorum. Umarım hala yaşıyorlardır...
İsteme gecesi yaklaşık bir hafta önce özel isteğim üzerine iki tane şans bambusu geldi sevdiğimden. Antalya'nın suyu kireçli. Çok da sıcak bir memleket gerçekten. Bilmediğimden 2 gün önce çeşme suyuna koydum. Hem de ağzına kadar dolu bir şişe suyun içine. Allahtan direkt güneş almayan yere koymayı akıl etmişim o telaşla. Bugün araştırmaya vakit buldum. Hemen suyunu azalttım ve içme suyu ile değiştirdim. Biri sarardı diğeri hala iyi durumda. İyi durumda olanın filizleri vardı ve üstünde koyu yeşil bir tabakası vardı. (mum dediğiniz yer sanırım.) diğer sararanın mumlu bir kısmı yok. alttan yumuşayan kısmı kestim sadece. Komple sararmış halde ama kesebilecek başka yer yok ne yazık ki. Ayrıca daha gölge bir yere aldım. Yarın evde kullandığımız mumla üstünü kapatsam, kurtarabilir miyim onu? Bir de uzun yol gelecekler benle birlikte ankaraya. 10 saat falan susuz kalsa birşey olur mu? Orkidelerimle birlikte otobüste ayağımın altına alacağım. suyu dökülür diye çekiniyorum.

Ayrıca ikisinin de hiç kökü yok... Anlamadım ...

Düzenleyen Vicia Ervilia : 10-09-2015 saat 01:37 Neden: Eksik oldu.
Vicia Ervilia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön