View Single Post
Eski 25-08-2015, 00:08   #196
ucargul
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-08-2015
Yapraklarda hastalık belirtileri...

Merhaba, sormadan önce daha önce yazılanların tümünü gözden geçirmeye çalıştım ama şükürler olsun 1,5 yaşında bir oğlum var ve maalesef yapmam gereken tüm işler için günlük ortalama 2 saatim oluyor Daha önce benzer sorunlar danışılmış ve yanıtlanmış ise lütfen kusuruma bakmayın ve yeniden yanıtlarsanız minnettar olurum. Ekte çekirdekten ektiğim salatalık fidelerimin fotoğrafları var. İlk foto 1 hafta filan önceden sanırım, sonrakiler bu sabahtan. İlk fotoğrafta görünen beyaz noktacıklar bir anda oluverdi sanki hatta yapraklarına su değdikten sonra oldu gibi geliyor bana zira bir gün önce sularken yaprakları ıslandı ve sonrasında bu noktacıkları farkettim... aslında bu fotoyu da sizlere danışmak için çekmiştim ama vakit olmadı ve bu sabahki görüntü endişelerimi daha da arttırdı ve durum öncelikli hal aldı.
Özetleyecek olursam ben Amerika nın Kaliforniya eyaletinde yaşıyorum. Burada Türkiye de alıştığımız o güzel ve leziz hıyarladan bulamıyoruz malesef tabi arabayla 1 saatlik mesafede olan başka bir şehre gitmezsek.O yüzden arka bahçemde becerebilirsem kendim yetiştirmek istedim. Yaşadığım şehirde çöl iklimi hakim yani gündüzler oldukça sıcak gecelerse soğuk denecek kadar serin çoğu zaman. İnanamayacağınız kadar çok karınca ve oldukça çeşitli örümcekler, böcekler mevcut doğal ortamda. Şimdi bu şartlarda salatalık yetişebileceğini ümidederek koyuldum yola ancak daha bahçeye dikmeden bu görüntüler çıktı ortaya. Sizce bu şartlarda salatalık yetiştirebilmem mümkün mü ve halihazırda ki fidelerimdeki sorun nedir, nasıl giderebilirim. Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum, teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

ucargul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön