View Single Post
Eski 13-07-2015, 08:51   #22
Seabert74
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
ve kızlar sahnede...

Ve işte meşhur saksılar..

Bu 3 güzelleri Urla Ünal Seracılık'tan getirmiştim.. Uçağa alırlar mı endişesi ile bir heves aldım İç hat uçuşlarda sorun olmuyormuş ancak yurtdışı uçuşlarda problem olurmuş.. (Güvenliğin açıklaması).

Name:  IMG_9117.jpg
Views: 21405
Size:  44.5 KB

Sayın h_dogan'dan gelen Aeonium bitkim çok güzel gelişmişti ancak malesef bu kışı atlatamadı.. Ünal Seracılıkta bulunca hemen aldım..Çok yerde arayıp bulamamıştım.. Umarım uzun yıllar birlikte oluruz Name:  IMG_9118.jpg
Views: 20384
Size:  44.6 KB

Bunun adını tam bilemiyorum.. "Crassula nussbaumerianum" sanırım ama, emin değilim.. Aldıgımda tamamı sapsarı idi.. Kenardan sarkan dalları o kadar kuruydu ki.. Saksıyı poşete koyarken yan dal kırıldı zaten.. Seradaki bayan "isterseniz başka seçin" dese de, bu saksıyı aldım.. Bu arada Ünal Seracılıkta yerler sukulent yaprakları dolu, kimse yüzüne bakmıyor.. Ben bu saksıdan kırılan, kopan herşeyi değerlendirdim resmen.
Sarkan dalların formu çok bozuktu, onları kırıp kırıp yeniden ektim.. Tek kök olan çiçek biraz saksıyı da doldurmaya başladı, rengi de yeşerdi, bu iyi mi bilemiyorum??
Bir de adını koyarsak tam olacakName:  IMG_9119.jpg
Views: 19953
Size:  44.9 KB

Bu da "crassula ovata" mı?? Bilemiyorum ..
Saksısı o kadar eski idi ki, tutarken kenarları kırılıyordu.. Binbir zahmetle taşıdım .. Name:  IMG_9121.jpg
Views: 20064
Size:  44.2 KB

Bu arada saksıların dibine 1 sıra deniz taşı dizdim.. (Sanki saksıların kendi ağırlıkları yetmezmiş gibi)..

Bunların üzerine hızımı alamadım, eşantiyon gelen buz kovasını (mika gibi bir malzeme) delip biber saksısı yaptım Şimdi matkap elimde dolaşıyorum, delinip saksı olmaya aday var mı diye

Yardımcı olan herkese teşekkürler

Seabert74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön