View Single Post
Eski 28-06-2015, 08:31   #803
ede1453
Ağaçsever

ede1453's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2007
En mükemmel varlık insan ise ve biz de mükemmel sistemler kurmak istiyorsak insanı örnek almalıyız.
İnsanda yeteri kadar el, yeteri kadar göz, dil, beyin vardır. Ne çok ne az..

Devlet, millet, ülke büyük bir organizasyondur.
Maalesef günümüzde herkes bu organizasyonda sadece beyin olmak istiyor.
Yakın gelecekteki en önemli sorunumuz iyi teknik personel bulmak olacaktır.
Millette yanlış yargılar oluşmuştur. Sanayide iyi bir usta olmak mı, vasat bir memur olmak mı.?
Maalesef birçok kişi memurluğu seçer. Şu anki eğitim sistemi de insanları buna itmektedir.
Dünyada insanlar kadar dünya vardır.
Belki çocuk marangoz olmak istiyor. Babası bu isteği kendine yapılmış bir hakaret sayar.
Okumak istemeyen çocuğunu - tabiri caizse - kırbaçlaya kırbaçlaya vasatın altında bir okulda okutur.
Hem çocuğunu hayata küstürür hem de boşa masraf eder. Sonuçta da başarısız bir çocukla hüsrana uğrar.

Eskiden sizler zamanında yokluk vardı. Sizlerden biraz sonra olan benim zamanımda da..
Ben ilkokuldayken bilgisayar mühendisi olmak istiyordum.
Ama o zamanlar herkeste - haklı olarak yokluktan dolayı - yumurtadan yeni doğmuş kaplumbağaların bir an önce denize ulaşma arzusu gibi bir an önce ekmek parasına ulaşma arzusu vardı.
Hemen hemen herkes istediği bölümde değil, ekmek parası kazanma ihtimali en yüksek olan bölümde okudu.
Ben de tam bu yüzden bilgisayar müh. değil, helikopter pilotu oldum.

Son olarak 50 yaş üzeri insanlar için;
Bence de liderler, yöneticiler kesinlikle orta yaş civarı olmalı..
50 yaş üzerindekilerse sözlerine itibar edilen, çok saygı gören, ağırbaşlı danışmanlar...

Konuyu dağıtmaya katkı sağladığım için özür dilerim.
Bir sonraki mesajım seranızla ilgili olacak. Söz..
İbrahim Avlamaz

ede1453 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön