View Single Post
Eski 10-06-2015, 17:36   #1
birolbostanci
Yeni Üye
 
Giriş Tarihi: 19-07-2014
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 16
Arıcılıkta devrim niteliğinde bir kovan icadı.

Avusturalya’da çiftçilik yapan Cedar Anderson ve Stuart Anderson’un tasarladığı yeni arı kovanı modelinin üretimi için Indiegogo’da başlattığı kampanyaya 2 günde 6.000’e yakın kişi, 2 milyon doların üzerinde destek verdi.

Cedar Anderson ve Stuart Anderson


Cedar Anderson ve Stuart Anderson, Avustralya’da çiftçilik yapan bir baba-oğul. Arıcılık da yapan Anderson’lar, kovanların açılıp balın alınması sürecinde hem ciddi bir emek harcadıklarını, hem de arıları rahatsız ettiklerini gözlemleyerek buna bir çözüm düşünmüşler.

“Kovanı hiç açmadan arıcılık yapabilir miyiz?” sorusuyla yola çıkan baba-oğul, tasarladıkları yeni kovan modelini kendi arazilerinde deneyip bir video çektiler. Videoda, ünlü kalabalık fonlama sitesi Indiegogo’da 23 Şubat’ta bir kampanya başlatacaklarını da duyurdular.

Tasarım, kovanların içindeki balin bir musluk sistemi aracılığıyla istenildiği zaman ve istendiği kadar alınmasını sağlıyor. Ayrıca kovanın içi dışarıdan sürekli olarak izlenebiliyor!Bal kovanında “devrime” halk iki günde 2 milyon dolar yatırım yaptı – Yeşil Gazete

icatın resmi web sitesi


Honey On Tap From Your Own Beehive - Flow™ Hive Home

 
Eklenen Resimler
 

Düzenleyen birolbostanci : 10-06-2015 saat 18:31
birolbostanci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön