View Single Post
Eski 08-06-2015, 23:21   #56
flying dragon
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2014
Benim butun bahce aletlerim Mc Culloch marka ve benzinlidir. Benim memnun kaldigim bir marka, benzini de sagladigi kuvvet icin tercih ediyorum ayrica kabloyu tasimak istemiyorum pesimden. Mcculloch cift bicakli oldugu icin cimleri kucuk parcalara ayirip cimin tabanina serpiyor. Zamanla parcalanan parcalar hayatta kalan cimenlere gubre oluyor. Ingilizce adi grass mulching, internette karsilasmali resimlerini bulabilirsiniz. Kenarlari yine mcculloch b40 ile aliyorum. Bu alete kucuk capa ucu da dahil farkli uclari takabiliyorsunuz. Bende misinali uc haric bir de testeresi var buxus cinsi agaclari traslamak icin kullaniyorum ve gayet memnunum. Daha once Viking ve Bosch markalarini kullandim, Gardena'yi da denedim hatta. En memnun kaldigim marka buydu ama tabi herkes icin kendi ihtiyaclarini karsilayan marka en iyisidir. Ayrica hangi cim bicme makinasini alirsaniz alin, cimleri bictikten sonra aleti derinlemesine col suyla yikayin. Cimen asiti yuksek bir bitkidir ve eger alet iyi temizlenmezse hem bicaklarin hem govdenin omru azalacaktir.

flying dragon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön