View Single Post
Eski 29-05-2015, 09:05   #2246
pinkdreams
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Merhabalar. Ben Filiz. Isparta'dan. Arkadaşlar bir sorunum var forumu tesadüfen buldum inceledim ama emin olamadığım bir nokta oldu daha sağlıklı bir cevap alabileceğimi düşündüğüm için yazıyorum, sizlerden yardım bekliyorum. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Hediye olarak bir orkide geldi geçtiğimiz ay. Direkt güneş almayan, hava alacak nemli bir yerde tutuyorum orkidemi. Buna rağmen dallarında sararma başladı kısa bir süre sonra. Sararmanın olduğu dalı bir boğum altından steril bir budama makasıyla budadım sararma devam ettikçe dalları 2-3 kez daha budadım. Sonra yapraklarında da sararma oldu. Kökleri saksı dışına taşıyor diye orkide toprağı aldım Tekzen'den. Yeni şeffaf saksısına koymak istediğimde rengi krem gibi yumuşak kökler olduğunu gördüm temizledim ama orkidemin toparlandığını gözlemleyemiyorum Bugünde orkidem var olan son 2 yeşil yaprağınıda düşürdü. Birkaç resim çektim sizler için. Orkidemin cinsi Phalaneopsis bu arada. Çiçeğimi kurtarmak istiyorum. Yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

pinkdreams Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön