View Single Post
Eski 22-05-2015, 16:38   #1990
Cevizciankara
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-11-2013
[QUOTE=torun60;1381081]Sayın Cevizci Ankara ilginize teşekkür ederim. fidanlarınız kaç yaşında?
Bizim buraya hangi çeşit olur. Aklımdan fernor geçiyor. Fernorun verimi nasıl, Fernor bahçesi gördünüzmü, Kaç yaşında vermeye başlıyor. 4 yaşında bir fernor ceviz ağacından kaç kilo ceviz alınır. İnternette fidancıların verileri ne kadar güvenilir bilmiyorum.
Bilgi verirseniz Sevinirim.
Ayrıca üstte ikinci arazimin toprak analizi var. onuda değerlendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim. Saygılar.
Benim ağaçlar 1 yaşını doldurdu.Chandler ler 10 mayısta fernorlar 15 mayısta uyanmaya başladı.Benim tahminime göre 4 yaşında 2 kg , 5 yaşında 3 kg iyi bir bakımla ceviz vereceği kanaatindeyim.BAkımı iyi olmazsa bu rakamlar aşağılara düşer.Toprak analizinden pek anlamam ancak sizin toprağın ph 8 civarı yüksek , bunu aşağı çekerseniz iyi olur .Birde organik madde az. Benim bahçem bitişik 2 ayrı bahçeydi. Ayrı kişilerden satın aldım.Birisinin toprağı daha yumuşak burada cevizler geçen sene daha iyi büyüdü ve bu sene daha erken açtı .Bitişikteki diğer bahçemin toprağı ise daha sert geçen sene aynı bakımı yaptım ama o bahçedekiler az büyüde veya büyümedi. Buraya şimdi tavuk gübresi ve kükürt dökmeyi planlıyorum. İnşallah iyi gelir.
Saygılar

Cevizciankara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön