View Single Post
Eski 19-05-2015, 11:14   #1
sweetnurse83
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2015
sweetnurse83 / Bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir : Kıbrıs / GaziMağusa

Bahçenin büyüklüğü : 600 metrekare

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları : Güneş'i bol alıyor , Yazları sıcak Kışları sadece yağmur yağan bir iklime sahip

Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : bilmiyorum

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) : konut bahçesi

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? : bahçe bir site içerisinde yer alıyor ev yapılmak üzere tasarlanmış sonrasında Bahçeye çevrilmiş zemin derinlerde Kayalık ve inşaattan kalan artıklar atılmış bütün bunların üzerine kırmızı toprak deniz kumu ve gübre karışımı konularak Bahçeye çevrilmiş durumda

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? : 1 yıl

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? : tasarımımı internette dolaşıp fikir alarak kendim yapıyorum profesyonel bir yardım almadım

Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz : yok

Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) kişisel bakım yapıyoruz

Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuz vb.) nelerdir? Bahçede garaj ve çardak yapılmak üzere ayrılmış alanlar mevcut

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? : huzur bulacağım bir bahçem olsun istiyorum

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) : şu anda Ekim aşamasındayım şimdilik sadece çim ekili

Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı? : yok

Varsa çok özel bir bitkinizin adı? : yok

Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz? : hayır çünkü bilmiyorum

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? : bahçeyi şebekeden gelen su ile suluyorum

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? : -

Toprak özellikleri : kırmızı toprak deniz kumu ve hayvan gübresi karışımı

Kompost yapıyor musunuz? : bu konuda bilgim yok

Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu? : yapım aşamasındayım inşallah bir hatam olmaz

Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz? :

Bahçeniz organik mi? : öyle olmasını istiyorum

Hangi tip gübre kullanıyorsunuz? : hayvan gübresi

Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı? : şimdilik görmedim

Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz? : hortum ile

Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? : hayır

İyi ki yapmışım dedikleriniz neler? : inşallah olur

Tetanoz aşısı oldunuz mu? : Çocukken evet

sweetnurse83 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön