View Single Post
Eski 13-05-2015, 13:35   #72
erkanbey
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
İlaçtan bir gün sonra 2 adet kırmızı örümcek yakaladım bugün yani ilaçtan iki gün sonra koyuldum işe zeytinyağı arapsabunu mısır nişastası karışımı yaptım.İlk önce borudaki çilekleri baya bir budadım gene ilaçlamadan öncede budamıştım garibanlar bana yaprak yetiştiremiyorlar sonra yaptığım karışımı tek tek her yaprağın altına üstüne elimden geldiğince sıktım bir kaç tane kaldıysa onlarda ölsün gitsin artık.Gündüz saat 14.00 sıralarında vurdum ama hava bulutlu umarım yanmaz çilekciklerim, dahada bunun sonunu getiremezsem artık iyice şevkim kırılacak ama zannediyorum geçici bir süreliğinede olsa ki bunun uzun süreli olacağına inanıyorum yeneceğim bu yaratıkları.
Benim esas kafama takılan çileklerin meyveleri üstlerinde ilaçlamadan 1 hafta sonra yenilebilir dediler ben birde arap sabunu deterjan ne varsa bastım çileklere bu meyvacıklar bunca şeyi bünyelerinden atabilecekler mi yoksa içlerine hapsedecekler bizde afiyetle yiyecez mi eğer 1 haftada tertemiz olabileceklerse doğaya hayranlığım bir kat daha artacak neyse atacak halimiz yok zaten bütün verdiğimiz savaş onları yiyebilmek için değil mi?Gelişmelerle tekrar karşınızda olacağım...

erkanbey Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön