View Single Post
Eski 11-05-2015, 20:33   #70
erkanbey
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Forumda anlaşılan bizim örümcekler kimsenin ilgisini çekmedi busabah baktım benim örümcekler canlanmış gene boşe budadık arap sabunu karışımıda fayda etmedi en son çare ziraatçıya gittim bugün resmi gösterdim adam 5 tl ye bir ilaç verdi meyveler yenirmi dedim yarın ye bişe olmaz dedi çok ısrar ettim hala ye diyor adam ilaca baktım 7 gün yeme diyor şimdi gelde güven şimdi insanlara aradım ilaç fabrikasını mühendislerinin telini verdiler aradım sağolsun doğru kişiyi bulduk akşam whatsaptan resim atmaya kadar kabul etti adam ama gerek kalmadı ilacın adını söledim dediki kesinlikle yanlış ilaç ve yarın sakın yeme ben arayayım değişsinler dedi.Gittim ilacı aldığım adam hala buda geçirirdi bunlar örümcek deil ki içerde patrona sor dedi gitim gösterdim resmi dediki bunlar kırmızı örümcek ilacı değiş dier mühendisin dediği ilacı verdi o zaman anladım ki ilk muhatap olduğum kişi o işten aşşağı yukarı benim kadar anlayan bir eleman fabrikayı aramasak yanlış ilacı kullanıp çözüm bekleyecez birde yarın çilekleri yiyip nalları dikecez ayıp denen bir şey var insanlarada güvenemez olduk artık.Cem yılmaz boşa demiyor ben bilmiyorum yok bizde herkes her şeyin en doğrusunu biliyor.
İlacı aldık halloldumu herşey hayır yeni başlıyormuş mühendisi aradım ilacı aldığımı söyledim ben oraya sordum orda yok ama bi yer tarif edeyim ordan bir ilaç daha al dedi aldığın ilaç canlı örümcekleri öldürür ama onların yumurtalarıda vardır onları çıkmaması içinde bir ilaç kullanman gerek dedi tek onu kullanırsan 2-3 günde ölürler ama 1 ay dolmadan büyük ihtimal yenileri çıkar yumurtadan ama dierinide alırsan yumurtalarda çıkmaz en az 2 ay rahat edersin dedi.Ya 2 ay sora genemi çıkar dedim evet çıkabilir dedi bu yaratıklardan temelli kurtulmanın kesin bir yolu yokmuş o ilacıda bulamadım ya zaten çileklerde bu kırmızı örümcekler bol bol olurmuş çok severlermiş çileği iyide bende çok severim birimize fazla bu balkon.Canım sıkkın gene geldim eve üstteki 5 kök ç,leğimi çakılları ve 1 karış derine doğru toprağı aldım borudan attım çöpe belki dedim yuvayı üstlerde kurmuşlarsa ki büyük ihtimal öyle 1 lt ilaçlı suyuda üstten aşşağı güzelce fısfısladım 2 günde aşşağıya inip yumurtalamadıysalar yuvalarının üstte olduğunu ve benimde o yuvayı dağıttığımı umarak inşallah sorunu çözmüşümdür diye düşünüyorum bakalım bu sefer ne olacak bu kadar uzun yazdım çünkü insanlar her ziraatçiye güvenmesinler ilacın üstünüde okusunlar.Bir sene bekledik tam çilekleri yeme zamanı geldi ortak oldu bu örümcekler bana malesef.İlacın resminide ekliyorum.

Eklenen Resimler

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön