Konu: Kumru
View Single Post
Eski 06-05-2015, 16:45   #216
canselma
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-05-2015
Herkese merhaba. Arkadaşlar, banyomun penceresine kumrular yuva yaptılar birkaç hafta önce. Epey bir oldu, belki bir ayı bile geçmiştir. Kuluçkaya yatmışlardı ve sürekli gidip geliyorlardı. Ancak bir süre sonra, birkaç gündür gelmediklerini fark ettim. Camdan yuvaya baktım ki, yuvanın kenarında bir kuş ölüsü var ve bir yumurta da yuvanın dışında, pencere kenarında duruyor. Pencereyi açtım, yumurtayı hemen alıp yuvaya koydum. Yine birkaç gün öyle sahipsiz kaldı yuva ancak sonradan tekrar dönüp kuluçkaya yatmaya başladılar. Üstünden gene bir iki hafta geçmiştir. Dün sabah yuvaya tekrar baktığımda yine yuvada kuş oturuyordu. Yalnız, ne yavruya benziyor ne de kuluçkaya yatan kumruya. Yumurta çatlamamış gibi duruyor çünkü (sadece bir yumurta vardı); kuş da, kuluçkaya yatan kumruya göre küçücük ve o ölü kuşa benziyor, ölmek üzere sanki. Emin olamıyorum, bu kuş kuluçkaya yatan kuş mu yoksa yavru mu çıktı yumurtadan. Çok tedirgin ve huzursuz oldum. Neden böyle olmuş olabilir? Acaba ben mi yanılıyorum? Yavru kuş olabilir mi?

Düzenleyen canselma : 07-05-2015 saat 07:59
canselma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön