View Single Post
Eski 06-05-2015, 14:19   #367
erkanbey
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Tohum serbest demişsiniz ama nisan 21 de 8 $ biber tohumu siparişi verdim isveçten satıcı 117 satış %100 geribildirimi var ebaydan aldım yorumlar da çok hızlı çok iyi herkes uçurmuş satıcıyı aldık ama hala gelen giden yok kargo takipsiz kargo standart uluslararası herkese gitmiş bir bana gelmedi.Aramadığım telefon kalmadı kargo gümrük vs en son bugün ptt nin pim dedikleri merkez binasına gittim smsunda gümrüğün karşısında bina telefondakiler isimden bakamayız diyordu ama sağolsun ordaki görevli isimden baktı dedi yok bize gelmemiş.İçinde ne var diye sordu biber tohumu dedim tohumsa istanbulda takılmıştır size yazı gelir bekleyin dedi geri gönderirler büyük ihtimal zehirlenmeler felan oldu o yüzden tohum yasak dedi tarım bakanlığından tohum için izin felan alman lazım dedi çok uzun iş vs kısacası yasakmış kargo takiplide deil takipli olsa en azından istanbuldamı deilmi görürdük ama takılmasa 16 günde gelirdi çin deil ya isveçden altı üstü gerçi ilk yurtdışı alışverişim ama yorumlara bakıyorum 16 gün uzun süre inşallah takılmamıştır demek istiyorum ama açıkcası görevlinin dediğinden sonra umudumuda yitirdim bekleyecez artık yapacak bişi yok.
Farzettik tohum yasak aradığımız tohum türkiyedede yok arkadaş adamlar tüm dünyaya yolluyor 3-4 günde bizim türkiyede bir yasak ,bir bekleme çilesidir gidiyor bu Türk milleti hep ezilmeye mahkummu olacak böyle?Satıcıya desek ki içinde başka birşey var diye yaz yeniden yolla dier kargo sana iade gelecek gelde anlat ingilizce googleden çeviriyorum kopyala yapıştır yapıp tekrar çeviriyorum google bile çevirdiğini okuyamıyo napsak acaba...

Düzenleyen erkanbey : 06-05-2015 saat 14:58 Neden: yazı ekledim
erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön