View Single Post
Eski 03-05-2015, 13:15   #711
kupecim
Ağaçsever

kupecim's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2015
Yeni gine bitkisi cok ilginc bir bitki. Gecen sene ben de tomurcuk ve ciceklerine aldanip aldim. Saksisini degistirdim, sivi besin verdim. Bu bitki ile ilgili aklimda kalan. Birkac sey var;
1. Cok kilcal bir kok yapisi var. Yani susuzluga hic dayanamiyor. Hic unutmam bir sabah cicegime baktigimda yapraklari porsumustu. Tabi panikle topragi kontrtol ettim ve hemen su verdim. On dakika sonra hicbirsey olmamis gibiydi.yapraklari dirildi falan
2. Cok sicak havalari sevmiyor. Evin serin bir kosesinde durmasi kanaatimce uygundur
3. Bu cicek ile ilgili hala duraksadigim nokta; bir sure sonra yapraklarindan sekerimsi bir sivi cikardi. Buna ne sebep oldu anlayamadim. Galiba sivi besin cok vermemek gerekiyor. Tabi. Tatli birsey olunca bortu bocek istila etti ve bende kisa surede kuruyan bitkimi atmak zorunda kaldim. Yine alirmiyim bu bitkiyi ? Almam galiba. Gecen sene beni bayagi panikletti bu yaramaz.keske celik alsaydim diye simdi dusunmuyor degilim ama hala onyargilarim degismis degil.
Bu arada yeni gine bitkisi icin ayti bir sayfa olursa daha iyi olur. Bitkinin dilinden anlamayi gectim burada yazilanlar iki bitki icin karisik ve anlamsiz kaliyor. Lutfen ayirin sayfalari...

kupecim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön