View Single Post
Eski 19-04-2015, 11:52   #7
gevv
Yeni Üye

gevv's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2014
Bilgiler için teşekkürler @Termiye taşyünü de çok etkiliymiş biliyorum.. aslında benim tek derdim kapatma için ek malzeme kullanılması bir sürü delme işinin olması

kapama için siding kullanılıyor bu malzemede plastik, yanıcı, kanserojen vb. işcilğide cabası

aslında celluborun özelliklerini görünce ve doğal olması sebebiyle siding olumsuzluklarını göze almıştım ama perlit sıvayı öğrenince işler değişti

-----------------------------------------------------------------------------

@MeyveliTepe en az 5cm olacaktı ama yeni bir gelişme oldu nede olsa araştırma devam ediyor

şimdi sıvaper benzeri "manto plate" isminde bir ürün gördüm uygulaması sıvaper gibi büyük ihtimal çok benzer bir malzemedir

bir forumda gördüğüm yorumda sıva ile baya maliyet çıkacağı belirtiliyor

Mantolama Devri bitti ( ısı yalıtım sıvası MANTO PLATE )

Alıntı:
Güzelce yazmışsınız %50 ye varan tasarruf vs diye. Hatta sırf merak ettim baktım sitenizde ısıl iletkenlik katsayısını falanda belirtmişsiniz (0.048 w/mk).

Sonrasında birde demişsinizki mantolama devri bitti ? O kadar güzel yazmışsınızki mantolamadan daha güzel bile görünüyor şahsen ben bile etkilendim. Sonrasında malzeme sarfiyatı bölümüne 1 cm kalınlık 1 m2 alana 9-10 litre demişsiniz.

Peki ısıl iletkenlik katsayısı 0.034 w/mk dolaylarında olan eps levhanın (5 cm kalınlığında uygulandığında) yalıtım performansını sizin ürününüz kaç cm kalınlıkta sağlıyor ? Ben hemen cevap vereyim, 7 cm.

Peki bu durumda malzeme sarfiyatı 9 litreden 63 litreye çıktığında bize maliyeti gene 40-45 liramı oluyor? %50 enerji tasarrufu sağlamam için kaç cm kalınlığında uygulanması lazım? birde bu %50 yi nasıl test ettiniz en çok onu merak ettim.

Son olarak 9 cm kalınlığında bu malzeme uygulanırsa binaya nasıl bir yük getirir ? Sonrasında kolonlarıda güçlendirelimmi?

bu arada hangi forumda hatırlamıyorum celluborun kapamasının fileli sıva ile yapılabileceğine dair bir yorum gördüm üreticiye eposta gönderdim sıva ile kapama hakkında bilgi istedim geri dönüşe göre durum netleşecek

gevv Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön