View Single Post
Eski 05-04-2015, 16:05   #295
erkanbey
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Selam ağaçlar .net ailesi ben bu forumu çoğunlukla çilek bölümü olmak üzere bayadır takip ediyorum.bu sayfayı daha bugün gördüm keşke daha önce baksaymışım.2 sene önce kayınvalidemin köye giderken bana bıraktığı bir saksı çileği 4-5 saksı yapıp o zaman 5 yaşında olan kızımın onları nasıl zevkle yediğini gördükten sonra bolkonda çilek yetiştirme sevdalıları arasındaki yerimizide aldık şükür.İnsanların bu tür projeleri paylaşmaları başka yapacak kişiler açısından çok yararlı o yüzden bende kendi deneyimlerimi paylaşacağım nasip olursa.İlk olarak internet sitelerinde görüp boru zannettiğim fakat sonradan boru deilde saksılardan oluşan bir çilek ağacı olduğunu keşfettiğim bir düzenekten esinlendim.Sonuç itibari ile 2014 ocak ayında ilk boru düzeneğimi yaptım onu acemilik olarak değerlendiriyorum kasım ayında bana göre bu işi tam hakkını vererek yaptığım ikinci denemem çok düşünerek ve yapboz şeklinde gerçekleşsede en önemli konu olan sulama olayını dört dörtlük yaptım.Şu an sadece elimde 5 lt lik bir pet arada sulama yapıyprum başka yaptığım birşey yok muradıma ermemede sanırım az kaldı.Neyse bu kadar yazdık artık en önemli olan şey görsellere gelelim onlarıda birazdan ekleyeceğim.

ilk denemem sulamayı düşünmeden yapılmıştı gelişim iyiydi ama üstten su çekmiyordu toprak betonlaşmıştı ortadan deldim ama bu seferde kökler kapatıyordu sürekli açtıkçada bitkiler zarar görüyordu sonuç olarak bu ilk denememiz.
Bu işe başlama sebebim alttaki resim o hale gelmesi zor olacak gibi ama çalışmalarımız devam ediyor.

Eklenen Resimler

Düzenleyen erkanbey : 05-04-2015 saat 17:41 Neden: resim eklemek
erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön