View Single Post
Eski 08-03-2015, 20:29   #8
flying dragon
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2014
Bugun hava guzeldi ve sabah 9:30 dan 16:30 a kadar bahcede calistim. Ne yemek aklima gelmis ne de su. Ama isin cogunu, aquaponics sistemimin de hepsini bitirdim.

Bu resimde suyun dokuldugu yere suya karisan iri parcalari vs temizlemek icin ekstra bi filtre koydum. Ayni zamanda olusacak akintiyi da hafifletecek. Belki ilerde icindeki filtre parcalarini cikarir yavrulari veya gebeleri biraz buyuyene kadar buraya koyarim;

Name:  awUKBlr.jpg
Views: 2131
Size:  67.0 KB

Bu da borularin tamaminin gorunusu. Aslinda goletin uzerine koyacaktim borulari ama asmaktan vazgectim. Su gelince daha da agirlasacaklar. O yuzden gecen yazdan kalma uc ytongum vardi onlari kullandim. Emanet gorunuyolar ama baya saglam aslinda;

Name:  y0LhgTp.jpg
Views: 2166
Size:  68.8 KB

Name:  WE1wLtP.jpg
Views: 2150
Size:  70.5 KB

Burada da hava ve su filtresini temizledigim golete bagladim. Hava pompasi disarda duruyor, sol alt kosede de su pompasinin govdesi gorunuyor. Su an aklimdaki sorular,

1 borular su sizdirmadan devridaim yapabilecek mi
2 su pompam fazla guclu mu gelecek.

Name:  bvj4uZs.jpg
Views: 2157
Size:  69.0 KB

Goleti tuzruhu ile sildim ovaladim. Allahim, o koku o pislik, cok zorlandim. Pompanin icini actim, ici puding kivaminda yemyesil biseyle doluydu. Isimi bitirince butun tirnaklarimi dibinden kestim, yarim saat dusta kaldim, kiyafetlerimi komple degistirdim ama su an itibari ile bile koku burnumda. Ama su an golet tertemiz, sadece kullandigim tuzruhunun ucmasini bekliyorum.

Yarin goletin dibine kerevitler icin yeterli saklanma alanlarini olusturup suyla doldurucam. Sanirim cumaya kadar sadece bakteri ekleyip hava pompasi ile suya oksijen verip yeterli yogunluga ulasmalarini sagliyacagim. Bu is icin arkadasimdan mikroskopunu odunc alip kullanicam. PH ve EC tek basina yeterli olmuyo bakteriyel yasamin durumunu anlamaya. Cumartesi balik ve kerevit larvalari suya eklenecek ve ondan sonraki hafta da bitkileri koyucam.

Düzenleyen flying dragon : 08-03-2015 saat 20:30 Neden: ikinci ve dorduncu resim yanlis duruyodu
flying dragon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön