View Single Post
Eski 06-03-2015, 07:14   #866
cetincerezci
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-03-2015
köklendirme ortamı

Birkaç gündür forumu okuyorum. Pek çok bilgi edindim diyebilirim. Katkı sağlayan herkese teşekkürler.

Yeşil leylandi köklendirmek istiyorum. Forumdan okuduklarım ışığında 4000 ppm köklendirme hormonu hazırlamak üzere IBA ve toprak karışımı için cocopeat, perlit ve organik toprak düzenleyicisi (leonardit) siparişi verdim. Hepsi de elime ulaştı. Çelik alacağım ağaçlar da belli. Tek sorunum yerle ilgili. Şöyle ki,

Apartmanın altında 20 metrekare bir depom var. Sıcaklık genelde 15-18 derece arası nem de %60-%70 arası. Işık ise zayıf. Küçük bir penceresi var. Bu ortam köklendirme için kullanılabilir mi? İyileştirme yapmam gerekir mi? Örneğin oda nemlendiricisi kullanarak nemi artırabilirim. Sıcaklık da havaların ısınmasıyla beraber 18-20 derece olacaktır. Işık için birşey yapmam gerekir mi? Ampül kullanmam gerekirse nasıl bir ampul olması gerekir? (Tasarruflu mu geleneksel ampul mü? Kaç watt?) Bu lambanın sürekli mi yanması gerekir veya günde kaç saat yanması gerekir? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

cetincerezci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön