View Single Post
Eski 05-03-2015, 21:11   #37
Hecate
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tugrulbaba Mesajı Göster
Bahçemde bulunan ağaçlarda da bolca mevcut. Bugün koca bir çam ağacım var çok sevdiğim. Yetişebildiğim dallarındaki ökse otlarını öfkeyle parçaladım. Daha aşağılarda başkalarına ait tarlaların içindeki armutlarda, ahlatlarda yerleşmiş olan bu asalaklar ağaçları kurutmuş. Aynı akıbeti kendi bahçemde görmek istemediğimden nefret ettiğim bu bitkiyi hırsla eziyorum ayaklarımın altında. Hırsım geçmiyor kurduğum ocakta taze taze yakasım geliyor... Nasıl bir nefret olduğunu varın siz düşünün....
Çok yanlış düşünüyorsunuz efendim. Bir kere evrende her şeyin bir amacı var. Ökse otu birçok mitolojide kutsal sayılmış bir bitkidir. Tıbbi etkileri de oldukça çeşitlidir. Pagan Druid'ler ökse otu bulduklarında altın bir orakla keserlermiş. Bence görüntüsü de çok şirin duruyor Tabi ki en sevdiğiniz ağaçlarınızdan birine dadandıysa imha edin ama bu kadar nefret de bu şirin bitki için aşırı bence

Ben de üzerinde ökse otu yetişmiş ağaç fideleri arıyorum, bir restoranın bahçesinde buldum ama sahibi mekanda olmadığı için almama izin vermediler. İnternetteyse sadece kurutulmuş olanları satılıyor. Nasıl temin edeceğime dair fikri olanlar yardım edebilir mi ? teşekkürler şimdiden

Hecate Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön