View Single Post
Eski 03-03-2015, 21:08   #2036
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musa_ekrem Mesajı Göster
Cevabınız için çok teşekkür ederim.tavsiyeleriniz üzerine gübrecileri dolaştım. Hiçnirinde potasyum sülfat gübresi yok. Türkiyeye girişi yasaklandı diyorlar. Bu nedenle alamadım. Bunun yerine sürekli 15.15.15+kükürt+çinko olandan önerdiler. Bana başka bir karışım tavsiye edebilir misiniz.?

Yine doktor tarsanın ürünlerinin pek çoğunu satan bir yer keşfettim. Denizyosununu 30 Tlye buradan alacağım. Ancak satıcı ziraat mühendisi yılda 5 kez uygulamanın çok olacağını söyledi. Yine aynı markanın speedfol serisi ile bir takvim hazırlayacaklarını hem fidan hemde yetişkin bitkilerime uygulayabileceğimi söyledi. İçindekilere bakarsak sıvı konsantre gübre ancak çiçek dökümünü azaltıp meyve tutumunu arttıracağını söylüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Sayın musa_ekrem,

potasyum sülfatın yasaklandığını yanlış söylemişler size..Bakın, TOROS Gübre'de bile var:

PS (Potasyum Sülfat)

Fidan dikimlerinde, fidan tabanının etrafına potasyum nitrat yerine daha yavaş salınımlı potasyum sülfat konulmalı..

DoktorTarsa'nın zeytine özel gübresi de var ama ben henüz satan bir yer bulamadım..

Meyve tutumu için = Starter

Meyve iriliği/verim için = Booster

DRT TARIM | Aylk E-Blten: Zeytinde Yaprak Gbrelemesi

Gerçi ben denizyosunundan çok memnunum ama bu meyve dökümünü önleyen ''Starter''i denemeyi isterdim..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön