View Single Post
Eski 24-02-2015, 21:38   #55
ş.atak06
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-02-2015
Merhaba .Yeni üyeyim ve de üye olmadan öncede elimden geldiğince cevize yatırımcı , doğa da huzur bulmak isteyen birisi olarak,gerek deneyimlerini,gerekse araştırmalarını paylaşan tüm üyelere teşekkür ediyorum.Konu için de geçen fiyat istikrarı ve geleceği için endişelerin bu kadar fidan ekimi ve bahçe kurulumu varken oluşması doğal fakat en iyi öngörünün istatistikler ile beraber pazar gözlemi de yapılmasından ve de harmanlanmasından yanayım.Bu iş hobi olmaktan çıkıp ticari amaçlı bahçe kurmaya gelince her yerde ceviz için bir şeyler bakmaya başladım.Gezdiğim marketlerdeki çeşitli kalibrede karışık içlerinden bazıları 7-8 gram gelen ve de hemen yanında duran 27 TL etiketi **** Ankara Ulusta bulunan kuruyemiş dükkanı sahibi ile olan konuşmamda son aldığım 250 kg partiden başka bulamazsam haftaya satacak ceviz yok diyen esnafa kadar tedarik aşamasında sıkıntı varken, Kütahya ilinde toptan kuruyemiş işi ile iştigal eden arkadaşımın bu konu ile ilgilendiğimi duyunca bana Ankara'dan ceviz bakabilir misin diye arayışa girmesini görünce bu işte bir gariplik var diye düşünmeden edemiyorum.Son yıllarda kurulan bahçelerin bilgi ve gelir yetersizliğine bağlı kaderine terkedilmesi bu sektörde işini ciddiye alan yetiştiricilerin önüne geçemeyecektir.Saygılarımla.

ş.atak06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön