View Single Post
Eski 23-02-2015, 18:20   #5
murat doğan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-07-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki Mesajı Göster
Yeni adayıız hayırlı olsun sn murat doğan.

Tarz ve şekil olarak önerecek fazla da bir seçenek yok gibi, ağacın tarzı belli zaten
Ama badrobot arkadaşımın da dediği gibi boyu biraz daha kısalsa iyi olur ve bu işlem için de geç değildi aslında. Saksılamadan önce yapabilirdiniz.

Başarılar dilerim.
bende boyunu kısaltmayı düşünüyorum. Ama yüksek olmasından daha çok gövdenin dümdüz yukarı çıkmasından dolayı kısaltmak istiyorum. yani nebariye uygun olarak konikliği devam ettirmek istiyorum. bunun içinde gövdenin üst kısmından vereceği bir sürgünü lider olarak kullanmayı düşünmüştüm. böylece hem kısaltmış hemde üstte kalan gövdeyi bir nebze konikleştirmiş olmayı umuyorum. Düşüncem buydu aslında. 13 cm kadar bir nebarisi var hatta toprak altında biraz daha fazla. hesabıma göre 13*6= 78 cm boy olacak yani yaklaşık 80 cm. şu andaki boyu 40 cm. yani yarısından budamış durumdayım. Ama size katılıyorum. üstte kalan gövde ince ve düz uzayınca uzun görünüyor, şık durmuyor. sürgünlere göre sizlerden yine fikir alır, ona göre kısaltırım. Peki toprak altında kalan kök şekli içinde fikirlerinizi alabilir miyim. Üç kalın kök şeklinde bir yapı var. bu kök yapısı değerlendirilebilir mi acaba.

murat doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön