View Single Post
Eski 13-02-2015, 19:38   #936
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Kuşunuzun yavru erkek bir kuş olduğu kesin. Burnunun olduğu kısım henüz beyazımsı mor. Gördüğüm kadarı ile gözünde herhangibir rahatsızlık bulunmuyor. Tabi diğer gözünü göremedik.Tünekleriniz gayet temiz. Ancak kuşunuza kanarya kafesi almışsınız. Kanarya kafesinin telleri dik olur. Ancak yuvarlak olanlar tercih edilmez. Muhabbetlerin kafesi yatay telli olurlar. Muhabbetlerin rahat tırmanması için. Kanaryalar da dikey tellere daha iyi tutunurlar. Benim anlamadığım şey yeni başlayanlara kanarya alırsa muhabbet kuşu kafesi, muhabbet alanlara da kanarya kafesi veriyorlar. Kafesin tümünü de alan bir resmini çekebilirseniz daha iyi olur. Konuşmasını istiyorsanız kesinlikle muhabbet kuşu sesi dinletmeyin. Yanına başka kuş almayın. Kafesinde salıncak, ayna vs. onun dikkatini çekeceği onunla ilgilenebileceği bir şey bulundurmayın. İki haftadır olduğuna göre alışmaya başlamış. Kum mutlaka bulundurun.Elinizde yem yedirmeye ve bu arada vücuduna yavaş yavaş dokunmaya çalışın. Mümkünse takip edebilecekseniz çok fazla yem vermemeye çalışın. Elinizden yerse insandan korkmaz. Zaman içerisinde sizle iletişim kurmak için taklit etmeye başlar. Tabi her gün ilgilenmeniz gerekiyor. Ben bu kadar ilgilenemem derseniz yanına bir dişi alırsınız. Kuş yavru olduğu için zamanla diğer yiyecekleri de yemeğe başlar. Tabi benim gözlemim yavru iken anne ve babasının ona yedirdiklerini çok rahat yedikleri yönünde. Hiç yemediklerini ise yemeleri biraz zor. Çok bağlanmayın. Biraz rahat olun. O da rahat eder siz de. Uzun yaşamasını istiyorsanız papağan alırsınız.

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/ako...furbaz_papagan

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön