Konu: Nergis
View Single Post
Eski 05-02-2015, 22:20   #2503
tabus
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tabus Mesajı Göster
siz kaynak göstermeksizin 'Paper White Ziva''nın petallerinin ''yellowish white''' olduğunu iddia ederken ben ''Flower Color: near white, white'' yani beyaza yakın ve beyaz olduğunu görüyorum kaynaklarda:

Narcissus 'Ziva' (Paperwhite Daffodil);
.., bakın verdiğiniz cevap bile tahrik edici. .... A- Daffseek -querry page, ziva yazın. Siz Daffseek i çok kullanırsınız, nasıl atladınız? B- sizin verdiğiniz kaynakta da Description kutucuğuna tıklarsanız karşınıza yine ''Fls 10-18 per stem, 40 mm wide, yellowish white '' yazıyor.Ya İngilizceniz eksik veya burayı görmeden yazdınız herhalde, yeter ki sizin dediğiniz olsun. Tamam öyle olsun..Siz haklısınız. Artık lütfen bu konuda yazmayın.
Sn pria, bu mesajımı yazdıktan sonra, bence konu tezekkür etmiştir, başka mesaj yazmamışım. Siz bu mesaj üzerine :
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Son olarak şunu da yazayım..Paper White 'Ziva' için ayrıca daha birçok kaynakta çiçek renginin ''white'' (beyaz), ''pure white'' (saf beyaz), ''Ivory'' (fildişi beyazı) olduğu belirtilmiş..
Ve..Bahanesi gelince;
Alıntı:
Hocam,

Yanlış anlamayın; biraz sinirlerim bozuk ve gerginim..
İçimden pek birşey yazasım gelmiyor..İnsanın şevki kırılınca, haksız yere suçlanınca yazmak zor geliyor..

Bakalım, bir ara toparlarım herhalde kafamı..Siz elinizden geldiğince fotoğraflarınızı paylaşın Mevlut Bey..

Selamlar.
Yine lafınızı sokuşturmuşsunuz..
Son olarak.#2503 sayılı gönderinizle:
Alıntı:

(İnşallah bu yazdıklarım da reklam olarak algılanmaz)
Doğrudan olmasa da 'laf yerine ulaşır ' misali saldırıya devam etmişsiniz.
PAPER WHITE 'ZIVA' konusunda kesinlikle YANLIŞINIZ var, ısrar etmeyin.

Sn pria siz, sadece bir nergisi sevmiş olmakla bile benim sevgimi kazanmışken, ne diyeyim, siz iflah olmaz...(tam ve doğru kelimeyi bulamadım bulursam yazarım) kalbinizi kırmak istemem ama; size haksızlık etMEdiğimi kesinleştirdiniz. Sağolun var olun. Ama lütfen artık kesin şu göndermeleri, başka insanlar üzerinden işlemeleri, doğrudan yazın.Hatta burayı bu şekliyle siz meşgul etmeyin, ben de etmeyeyim,özelime yazın, size emailimi facebookumu vereyim oraya yazın.. Asıl doğrusu devam etmeyin haksızlığınız artar.

tabus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön