View Single Post
Eski 30-01-2015, 22:15   #823
İsmail Kuzucu
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi telato Mesajı Göster
İsmail bey, yıldız çiçeklerinin yumrularını kesip, ayırıp dikerken ayrıntılı fotoğraf çekip paylaşabilirmisiniz?
Fotoğraf makinem serviste, geldiği zaman tabii eklemesini yaparım. Bu yüzden 2 haftadır fotoğraf eklemesi yapamıyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Sn İsmail Allah kolaylık versin .Bu yıl ne yazık ki bütün bölgelerde don yaşandı . Sizin gönderdiğiniz haseki küpelilerinden ,bende birkaç tane ekmiştim . Bir ay önce hepsi çimlendi .zaten çimlendirirken sorun yaşamıyorum , büyütürken kaybediyorum .Umarım bütün hasekileriniz büyür ,çiçek açar ve o rengarenk güzelliği hep birlikte görürüz .kolay gelsin
Kocaman bir aminn diyorum. İnşallah hepimiz için bereketli bir sezon olur. Gerçek yapraklar 4-5 adet olduğu zaman küçük bir saksıya alın, baharla birlikte direk yerine veya daha büyük saksıya ekin.

Haftada 1 defa bolca sulayın. Sonbahar yağmurları gelince, ilkbahara kadar çiçeği unutun. Bakmasanız bile hiç birşey olmuyor. Hasekiler dışarda seranın önünde duruyor. Saksıda olmasına rağmen hiç bir yaprağı zarar görmedi.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön