View Single Post
Eski 28-01-2015, 13:38   #3
murat doğan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-07-2013
özellikle ilk adayı çok beğendim. Bende bu işte yeniyim. burada yıllarını vermiş ustalar var. onlar dururken benim akıl vermem ne kadar doğru bilmiyorum ama size naçizane tavsiyem budamalarınızı yaparken gövde de konikliği sağlayacak şekilde budamalar yapmanız. ne demek istediğimi sayın badrobot çizerek adayınız üzerinde örneklemiş aslında. aynı şey ikinci adayınızda da var. budama sonrası kalan o kalın parçaların size bir faydası olmayacağı gibi ağacınızın görüntüsünüde olumsuz etkiliyor bana sorarsanız. Adaylarınızın hepsine tek tek ve bazılarına imrenerek baktım. çok güzel adaylar var. belli ki oldukça zaman ayırarak hassas davranarak baya bir emek vermişsiniz. bu hassasiyetiniz sizin başarınız olacak kanaatindeyim. sizinde içinize benim gibi bonsai sevdası kaçmış başarılar diliyorum. iklim itibarı ile buralarda bu tarz adaylarla çalışmam zor. iklim uygun olmayınca da buralarda bu türleri bulmak mümkün olmuyor tabii ki. ama hep akçaağaç sevdası ile yaşayacağım sanırım. o yüzden sizin adaylarınızı özellikle takip ediyor olacağım.

murat doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön