View Single Post
Eski 07-01-2015, 07:00   #269
asmalıtepe
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sayın asmalıtepe;

Nergis kısmında geçmişti. Nergisin zehirli olduğu ile ilgili. O zaman önemsememiştim. Sürekli olarak elimle diktiğim için.

Birkaç defa sizin aldığınız soğanlardan aldıktan sonra yüzümde bir şey var düşüncesi ile elimi dokundurmuştum. Bende acaip bir şekilde kaşıntı başladı. Kaşıdığım yer kızardı. Tekrar tekrar kaşımaya başladım. Ne olduğunu anlamadım. Hemen elimi yüzümü yıkadım. Azaldı ve geçti.

İkinci kez aldığımda da dikkat etmeme rağmen aynı şey oldu. Soğanları tutarken kuru kabuklar muntemelen bende allerji ve kaşıntı meydana getiriyor. Yeniden olmaması için hemen elimi yüzümü yıkadım. Sizin bünyeniz daha hassas olabilir. Bu şekilde olabilir mi?
Cevabınız için teşekkür ederim Sayın Muda; Haklısınız soğanların bazılarının zehirli olduğunu ben de okumuştum. Ama bendeki vaka çiçek işine ilk girdiğim sene aldığım torfla başladı. Bilhassa ellerimden kollarıma doğru, yüzümde falan çok hafif bir canlının gezinmesini hissediyorum. Mikroskopla baksam belki anca görülür.

DEdiğiniz gibi belki benim alerjenlerimden birisi de torf olmuş olabilir. Sağolunuz Sayın Muda.

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön