View Single Post
Eski 26-12-2014, 13:09   #115
MehmetAkca5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-12-2014
Sevgili kardeşim

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi deniz2014 Mesajı Göster
Cok degerli vetman996 ve forum uyeleri,
Konu ile ilgili bilgilerin paylasimini saygi ile karsiliyorum.Bilgi paylastikca guzellesir.
Izninizle bende gecmiste olan bilgilerimi paylasmak istiyorum; On yil kadar once Turkiye de ve Dunyada bir devekusu masali var idi,sonralari ise tavsana benzeyen iki hayvan turu vardi, birinin tuylerini yoluyorduk , digerinin derisini yuzuyorduk ....Devekuslarinin cifti 3 bin dolara, tavsanlarin ise 500 dolara satiliyordu vede bunlari satin almak icin sirada beklemek zorundaydik !!!! Bir devekusu websitesinde ozetle soyle yaziyordu ;Devekusunun herseyi para kazandiriyor,o kadar para kazaniyoruz ki..... harcamak icin oneriler bile vardi; Once bir Italyanin Milano ya gidelim,gunun moda defilesini izledikten sonra Paris te hos bir fransiz muffagindan karnimizi doyuruyoruz,sonrasinda ise aksam London da royal filarmoni orkestrasinin konserini izledikten sonra atliyoruz ozel jet ucagimiza gecenin karanliginda ruzgarin esintisine gore takiliyoruz dunyanin biryerlerine kafamiza gore.......
Bunlarin hepsi son 15 yil icerisinde televizyon,gazete ve internette profesor unvanli insanlar, televizyoncular,politikacilar,is adamlari vs vs vs ... tarafindan duydugumuz ,gordugumuz konulardi.
Acaba bu devekuslarina ne oldu gunumuzde ? Ben arastirdim; Simdi ticari olarak bir tane bile devekusu ciftligi YOK Turkiyede.!!!! Sadece Tigem de 150 tane devekusu var , o da nesli tukenipte dinazorlar sinifina girmesin diye....
Sayin cok degerli Forum uyeleri, dilin kemigi yok, isteyen istedigini konusuyor ,ozellikle parayi veren heryerde herkesi konusturabiliyor. Bu Arpa cimleriyle %50 hayvan yemlerinden kazanc elde etmek ;Insan Akli ile ALAY etmekten baska birsey degil. Gecmiste devekusu,tavsan masallari var idi ,simdilerde ise Arpa cimleri var . Isteyen istedigi masalin icinde olabilir. Yasasin OZGURLUK
Saygilar.
GÖRÜŞÜNE SAYGIM VAR bu vetman996 demiyorki benden ürün al sana diyorki kardeşim aklına yatıyorsa sistemin yapılışiı bu kur dene başarılı olursan devam et diyor ve sistemi en ince ayrıntısına kadar anlatıyor ticari sır olmakdan çıksın diye bende çok iyi bir araştırmacıyım örneğin karabük üniversitesinde yapılan bir araştırmada ilk 4 gün (fotosentez başlamadan öncesi kuru madde oranı %45 lere kadar düşüyor sonra fotosentez başlıyor 2 gün foto sentezle bu kuru madde oranı %76 ile bakımına ısıya ve ışığpa göre değişmekte %12 ye düşüyor onlar 6 gün hasat etmişler 1 gün daha kalsa kurumadde oranı tam olacak kayıp sıfıra düşecek yani belki üste bile koyacak bu siteme 4 gündne itibaren azot eklersen ve gün sayısını 8 e çıkarırısan kuru madde oranı %120 ile şartlara göre 200 aralığında oalcaktır artı diyelimki kurumadde artmadı hatta %50 de kaldı diyelim hayvanların kaba yem değerlendirme oranı %45 lerde bunu %90 değerlendireceği için senin hiç kaybın olmayacak kuru madde oranı %78 olursa 1 kilo arpa yerine 2 kilo arpa vermiş olacaksın benim dediğim giib ışıklandırma ve fotosentez gerçekleşirse %200 olursa bu kezde 4 kilo arpa yedirmiş olacaksın hemde yeşil ot vermiş olacaksın KALIN SAĞLICAKLA NOT BURQADAKİ KURU MADDE ORANLARI İLK BAŞTA VERİLEN ARPA ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRİLMİŞTİR VETMANIN VERDİĞİ BİLGİLERDE HESAPLANDIĞINDA KURU MADDE ORANI 7. GÜNDE %146 OLUYOR 8 . GÜNDE 200 OLABİLİR YANİ BU ZOR BİR İHTRİMAL DEĞİL BİTKİLERİN ANA ENERJİ KAYNAĞI IŞIKTIR BUNU BİLİN YETER

MehmetAkca5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön