View Single Post
Eski 18-12-2014, 13:48   #150
litoriachloris
Ağaç Dostu

litoriachloris's Avatar

Giriş Tarihi: 16-07-2009
Echeveria'larla devam edelim...

İnternet siparişleri çok fazla çeşitlilik gösteriyor. Kimisi etiketiyle güzelce paketlenmiş olarak geliyor ama fındık kadar, yaşatmak için insanın canı çıkıyor. Kimisi açık kasada berbat bir paketlemeyle, adı sanı belirsiz kafasına göre türler gönderiyor ama bitkiler kocaman...

Keşke büyük seralardan görerek alışveriş yapabilsek

Echeveria agavoides. Uzun zamandır istediğim bir türdü ama böyle soytarıya çevirilmiş bir halde karşıma çıkacağını tahmin etmemiştim. Bitki boylu ve sağlıklı olunca gözümü karartıp aldım. Umarım bahçede yağmur ve güneşle boyası kısa zamanda çıkar. Dona dayanıklı Echeveria'lardan (-7 derece)

Name:  Echeveria-agavoides.jpg
Views: 912
Size:  69.9 KB

Echeveria derenbergii. mi acaba ? Satıcıya güvenirsek öyle. İşte kocaman saksıda gelip de türünden tam emin olamadıklarımdan. Dona dayanımı -4 derece.

Edit: Tür yardımı sayın -Esin-'den geldi: Echeveria pulidonis.

Name:  Echeveria-derenbergii.jpg
Views: 906
Size:  65.8 KB

Echeveria elegans. Dona dayanımı -6.6 derece.

Edit: Tür yardımı yine sayın -Esin-'den geldi: Echeveria secunda var. glauca.

Name:  Echeveria-elegans.jpg
Views: 934
Size:  68.4 KB

Echeveria haagai 'Tolimanensis'. Pek Echeveria'ya benzemeyen bir Echeveria Formu hoşuma gittiği için sipariş etmiştim. Dona dayanım -1.1 gözüküyor ama ben daha iyisini başarabileceğinden eminim

Name:  Echeveria-haagai-'Tolimanen.jpg
Views: 1115
Size:  66.2 KB

Echeveria peacockii. Bu da takip listemdeki türlerdendi. Çok güzel bir rengi var. Umarım bahçede yaşatabilirim. Dona dayanım -3.8 derece. Bkz. fındık kadar.

Name:  Echeveria-peacockii.jpg
Views: 1015
Size:  65.9 KB

Düzenleyen litoriachloris : 19-12-2014 saat 09:27 Neden: Tür ismi düzeltme
litoriachloris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön