View Single Post
Eski 13-12-2014, 18:54   #44
polemos
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maya Mesajı Göster
Forumda bir yerlerde bu deliliğin bana nasıl bulaştığından sanırım bahsetmiştim: karanfiller... Nasıl oldu, nereden aklıma esti de bir paket dolusu tohumu saksıya boca ettim hatırlamıyorum. Tek hatırladığım şey topraktan başlarını uzatmaya başladıkları gün benim için yeni bir sayfa açılmış olduğudur Onlardan önce birkaç salon çiçeğim vardı ama bu aleme hiç merakım yoktu. Her gün büyülenmişcesine, mevcutların büyümesini kontrol ettim, yeni gelenleri heyecanla karşıladım Onlarca bebek çıktı ortaya. Zaman içerisinde çoğunu kaybettim maalesef. Hatta bugün geriye kalan son 3 saksıdaki çürümüşleri attım Yaklaşık 3 sene önceydi hayatıma girmeleri. Ve geçen yaz beni müthiş kokulu çiçekleri ile mestettiler. Yazın batıya bakan terasta sabah 10:30' dan itibaren tüm gün güneş aldılar, her gün sulandılar. En tecrübesiz olduğum, istemeyerek de olsa en hoyrat davrandığım, uygun olmayan saksılarda yetiştirdiğim çiçeklerim oldular. Ama kurtarabildiğim birkaç tanesi başımın tacı, gidenler ise güzel bir hatıra, hayatımda önemli bir kilometre taşı

Caryophyllaceae Dianthus:

Ben de bu sene karanfil yetiştirmek istiyorum. Tohumları ne zaman ekmeliyim iç veya dış mekanda? Tavsiye edebileceğiniz bir marka var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

polemos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön