View Single Post
Eski 13-12-2014, 17:08   #33
maya
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Veee sırada orkidelerim... İlk edindiğim orkidem, orkidelere hiç merakım yokken, 2013 sonbaharında geçici annelik yaptığım, arkadaşıma ait 3-4 yaşlarında beyaz bir phal. O kadar iyi anlaştık ki, aynı anda 3 sap çıkartınca, arkadaşım bir daha onu benden almaya kıyamadı, ben de geri vermeye O güzellikle birlikte 2013-2014 sezonunda sayıları yediye ulaşan bir orkide ailem oldu Geçen kışı batı ve güney cepheden güneş alan, ısıtılan, yeterince aydınlık bir odada geçirdiler. Keyifleri gerçekten çok yerindeydi ve beni muhteşem çiçekler ile keyiflendirdiler. Yazın sıcağı ile birlikte daha serin ve daha az aydınlık bir köşeye aldım onları. Ama maalesef yazı bu köşede geçirmek ve yer değişikliği hiç hoşlarına gitmedi ve ciddi sorunlar yaşamaya başladılar. Eski yerlerine de geri alamadım, çünkü Blue (muhabbet kuşum) o köşeyi çoktan işgal etmişti (ve tabii orkide yemekte de üstüne yoktu) Şu an ısıtılmayan aydınlık, nemli, batı cepheli (biri hariç), diğer çiçek saksılarının da bulunduğu mekandalar. Hepsi birer ikişer çiçek sapı vermiş durumda. Ancak birisi kök çürümesi nedeniyle ölümden dönmüş olduğundan, o küçücük sapının büyümesine izin verip vermemek konusunda kararsızım

Phalaenopsis:

Eklenen Resimler

maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön