View Single Post
Eski 04-12-2014, 20:31   #68
yağmur
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Tohumun çok gönderilmesinden mi, yoksa az gönderilmesinden mi şikayetçisiniz?
Sayın bahcedenn,
Şikayetçi değilim kesinlikle. Kendimde ilk kez bu sene tohum almanın zorluğunu yaşadığımdan şöyle düşünüyorum;

Benim gibi yeri az olan üye ile 3 dönüm tarlası olana aynı sayıda tohum yollamak doğru mu? Bunu bir şekilde çözemez miyiz? Verdiğim örnek şunun içindi; geçen sene bana gelene tohumlar a) fasulye: 10 adet, b) biber: 8 adet, c) patlıcan: 12 adet, d) karpuz: 4 adet vb. gibi makul sayıdaydı. Ben bu sene de öyle olur diye düşünmüştüm. Bana çoğu çeşitte yeterli olmuştu bu rakamlar. Bu sene ise, tek çeşit karpuz tohumundan 15 adet var elimde. Ben tabi ki fazla olanları fide yapıp birilerine vereceğim, ama saçma mı düşünüyorum bilemedim. Tohum sayısını azami-asgari gibi belirtebilsek daha iyi olmaz mıydı?

Tohum yollarken hepsini bilmesemde talep eden üyenin eğer büyük bir arazisi varsa ona daha çok tohum yolladım. Galiba o yüzden buna takıldım.

Kafam çok karıştı mesajı yazarken. Belki paylaşımcı elinde kalacağına bol göndermek istemiştir, bilemiyorum. Sonuç olarak şikayetçi değil mutluyum

Düzenleyen yağmur : 04-12-2014 saat 20:35 Neden: ek
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön