View Single Post
Eski 02-12-2014, 20:27   #15
bonsade
Ağaç Dostu

bonsade's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2006
Iyi aksamlar bedrobot:
Derin saksilarda ic ice 3 saksi değiştiriyorum ,Kesinlikle koklerin saksi etrafinda dolasmasina musade etmiyorum . Kokler saksiyi doldurmadan yukari gelisme saglamiyor .Dolasmasini beklemek zaman kaybi na sebep oluyor .Dediginiz gibi alabildigine genis saksilarda seneler kaybeder siniz .Derin olmiyan saksilarda benim yaptigim dahada kolay .Dedigim gibi zamanlama cok onemli .Derin olmiyan saksilarda 3lu sisteme gerek olmadigini fark ettim .Once bu begonvilde oldugu gibi az toprakla saksinin tabanina dikiyorum .Sene icinde 3 defa yukari kaldirarak altini besliyorum koklere dokunmuyorum .Saksinin etrafini dolasmdikca kesim yapmiyorum .Bu islemi yaparken agacin kokleri yeterli okjsisen aldigindan cok hizli gelisme sagliyor .Derin saksilarda güneş gormedigi icin tabandan baslayamiyorum 3 lu sistemi uyguluyorum .Düşündüğün gibi begovilin fazla gelismesini istemiyorum . Benim icin yeterli kalinlikta ve tasinabilir olmasi onemli .Daha once begovilleri bulundugum bolge itibari ile tasina bilir ve istedigim yere sığar buyuklukte olmasini istedigimi belirtmistim

bonsade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön