Konu: Nergis
View Single Post
Eski 04-11-2014, 20:03   #2130
tabus
Ağaç Dostu

tabus's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Sayın tabus,

Campernelle'leri geçen yıl edindim..Biz double campernelle diye isteyip satın aldık..Yarısı yalınkat, yarısı double çıktı..
Fakat, elin ''gavuru'' çok dürüst..Bu karmaşıklıktan dolayı hem özür dilediler, hem de ücreti iade ettiler soğanları da geri falan istemediler..Sonuçta, ben bedava 10 adet yalınkat ve double campernelle sahibi oldum..Bu yıl 25 adet oldu onlar..
Yani, campernelle değil ilk fotodakiler..Campernelle bunlar kadar yoğun kokulu değil.

''Her nergis sever, güzel insandır'' sözünüze teşekkür ederken, hep buna lâyık olmaya da çalışacağım.
Sağolun varolun.
Sn Pria, 'elin gavuru' bu konularda evet öyledir de, nereden aldığınızı bilemediğimden sadece fazladan edinmenize de sevindim. Double campernelle budur.Başka isimleri de var ya..Resim başka isim başka cıkarsa tekrar yenisini istersiniz artık. Bu kez beni de düşünürsünüz değil mi? Şakası bir yana tanıtım harika..
Bilgi içinouble campernelle syn 'plenus ;Flore pleno syn Jonquil flero pleno, Minor plenus, Queen Ann's jonquil vs. dir.Karışıklık olmasın bir de Queen Ann's double daffodil var,Pleno flore, Queen Ann's daffodil, bu ise N. triandrus kökenlidir.

Eklenen Resimler

tabus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön