View Single Post
Eski 29-10-2014, 16:36   #58
birnefestoprak
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Uzak Asya yesilliklerinden devam edelim (onumuzdeki birkac gunde iyi bir ot temizligi yapmak gerekecek):

Bekana. Bu, bir cesit Cin lahanasi ama Japonya'ya ait. 30-40 gunde hasada geliyor.

Name:  BEK.jpg
Views: 1392
Size:  70.6 KB

Yine Japonya'dan, hardal otu. Cok gosterisli bir bitki.

Name:  JM.jpg
Views: 1331
Size:  71.1 KB

Uzak Asya yesillikleriyle ilgilenen, pazarda satabilecegini dusunen ciftci uyeler icin, mevsim sonu bir degerlendirme yapip, talep etmeleri halinde, islerine yarayacak cesitlerin tohumlarindan gonderebilirim (lutfen ozel mesajla fiyat istemeyin; ucretsiz gonderecegim).

Ve uzerine titredigim Bafra lahanasi. Daha once gec dikildigi icin tohuma kalkmadi. Bu sefer zamanlamasi cok iyi oldu; seneye tohumunu alabilmeyi umuyorum.

Name:  BAF.jpg
Views: 1318
Size:  71.8 KB

Bu da ne yazik ki bizim iklimimiz icin bile gec sayilabilecek bir zaman araliginda ancak dikebildigim domates cesitlerinden birisi. Ilkin iki kaliteli cesidin caprazlanmasiyla, yanlis hatirlamiyorsam, bir Avustralyali yetistirici tarafindan hibritlenen bu cesidin tohumu F5 asamasinda bana Kaliforniyali bir yetistirici tarafindan gonderildi. Resimdeki bitki, F6 oluyor. F5 asamasinda sirik gibi gozukuyordu; bu, oturak gibi gelisiyor. Bakalim sonuc ne olacak Bahcelerdeki tek stabil/geleneksel/atalik olmayan cesit bu.

Name:  MN.jpg
Views: 1531
Size:  71.4 KB

Benim ekmedigim bir tatli patates cesidi. Bahcelerde birkac farkli cesidi var. Bunun yapraklari cok guzel. Ne yazik ki bicilecek, cok yer kapliyor ve kol atarak yayiliyor; yerine ekilmesi gereken baska bitkiler var.

Name:  TP1.jpg
Views: 1759
Size:  71.3 KB

Düzenleyen birnefestoprak : 29-10-2014 saat 17:36
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön