View Single Post
Eski 11-03-2014, 00:58   #21
-Esin-
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-02-2014
Sn Sakdağ, hoşbuldum, teşekkür ederim beğeniniz ve lithops konusunda bilgilerinizi paylaştığınız için. Lithops salicola'yı güneşe koydum toprağının kuruması için. Toprağın nemi azalınca koku da çok hafifledi, yok gibi şu an. Yalnız ufacık saksıda olmasına rağmen bir türlü tam olarak toprak kurumuyor, tam artık kurudu diyorum, 1 saat sonra yine hafif nemli. Bu durumda lithopsun kendisi suyu toprağa veriyor olmalı. Tahminimce bölünmeden önce sulandığı için eski yapraklardaki suyu artık transfer edemiyor ve o yapraklar da suyunu yeni bitki yerine azar azar toprağa veriyor sanki Bunun sonucunda da ortadaki yeni lithops eski halinden oldukça küçük oldu, gelişim durumunu 1 yıl geriye attı gibi. Yani verilen su öldürmese de süründürdü

Lithops tohumlarını ekim için toprağın üstüne yayılması gerektiği söylenen quartz kumunu henüz temin edemedim. Gerçi onları çimlendirdikten sonra yaşatması daha zor ama şansımı bir deneyeceğim, belki olur

Sn Cemo, teşekkür ederim ama nerde o sizin bahçenizdeki muhteşem sukulentler! Benimkiler minicik, daha çok yol katetmeleri gerek Lithopslar fena, bir kez sevdirdiler mi kendilerini bir daha bırakılmıyor galiba

Sn Gül Batur, Sn SDurul hoşbuldum, sizin gibi sukulentleriyle harikalar yaratan kişilerin arasında olmak çok güzel

-Esin- Çevrimdışı   Başa Dön