View Single Post
Eski 28-10-2014, 08:17   #880
maya
Ağaç Dostu

maya's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
Sayın Delfin34, öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim/ederiz Ben de ilk defa kuş besliyorum ve belki önceki mesajlarda denk gelirsiniz, hiç aklımda yokken, agaclar.net sayesinde böyle bir maceraya atıldım. İyi ki de yapmışım
Ne yaptığıma gelince; öncelikle burada yazılanları dikkatle okudum. İnternette araştırma yaptım ve ondan sonra yaklaşık 45 günlük bir erkeği evlat edindim Yavru olduğu için alışması kısa sürdü. Sonrasında da her fırsatta onunla konuştum (gerçi tüm gün çalıştığım için bu sürelerin ne kadar kısa olabildiğini tahmin edebilirsiniz sanırım). Daha 2 aylıkken, içten içten sesler çıkartmaya ve konuşmaya çalışmaya başladı. Tam 3 aylıkken de 'aşkım aşkım' diye seslenmeye başladığını fark ettim
Bu arada belirtmem gerekir ki; Blue'nun algıları çok açık. Bunun da özgür olmasından kaynaklandığını düşünüyorum açıkçası. Eve geldiğinden beri kafesinin kapısı açık ve uzun bir süredir kafesine girmeyi tamamen reddediyor. Odada bir oyun parkı, oyuncakları ve iki farklı yerde asılı tüneği var. Nerede yatacağına, nerede oyun oynayacağına vs hep kendisi karar veriyor Gündüzleri de sürekli çalışan bir radyosu var. Yemi hala yavru muhabbet kuşu yemi ile tropifit karışımı (yavru yemine artık ihtiyacı yok ama elimizde hala bir miktar var tüketilemeyen). Arada meyveli, ballı krakerler veriyorum, ki çok seviyor. Taze meyvelerden de ikram ediyorum kendisine sıklıkla Bir de gaga taşı, mineral taşı vs hepsinden var. Anlayacağınız yalnızlığını giderebilmek ve sağlıklı olmasını sağlayabilmek adına elimden gelen herşeyi yaptım.
Sizin yavrular da daha çok küçükmüş. Eminim yeterince ilgi ile Blue'ya taş çıkartırlar

maya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön