View Single Post
Eski 19-07-2007, 23:27   #57
TRUMPETS
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2007
Koi

Koiler çok cefakar balıklardır..bir arkadaşımızın yazdığı gibi bol oksijen talepleri yoktur...insanın tükettiği her türlü şeyi yerler...artı10 dereceye kadar yem alırlar..üzerinde buz tuttuğu için yürüdüğüm havuzumda binlerce yavru yaparlar..önemli olan havuz büyüklüğüdür..lütfen büyümeyeceklerini farz edip küçük mekanlar için koi almayınız..edindiğim tecrübe şu ton başına en fazla bir balık...verilebilecek yemler haşlanmış bulgur.pazı ıspanak.semizotu..domates çekirdeği.****** solucan,kelebek kurbağa yavrusuayrıca suyu kirletmemek açısından haşlanmış..mercimek soya fasülyesi...yağsız..mısır...yağsız mısır patlaklarını çok severler...karpuz kavun..aşırı olmamak kaydıyla çok sevdikleri.besinlerdir...burada dikkat edilecek husus...aşırı yemin suyu bozmamasıdır...yoksa KOİ ler asla doymazlar..büyürler..sınırsız büyürler...şubat ayında 4 cm olan bir koinin 40 cm ye ulaşması sadece 5 ayı bulabilir...kilo olarakta..1kg ye yaklaşabilir...bkz...benim havuz...ayrıca Türkiyede normal koi havuzları için uygun filtreler talep olmadığı için satılmamaktadır..havuzdan kastedilen 300 .400 litrelik kaplarsa..eheim tarzı filtreler yeterli olacaktır...bazıları çok kızacak ama...forumlarda köpek itlafına..kullanılan ilacın..üstelik bu ilaç tedavülden kalkalı en az 15 yıl oldu bitkilerde tavsiye edildiğini üzülerek okudum...çam ağacı aslasulanmaz yazan. kişilerede..şunu sorayım..karadeniz ormanlarında.yağmur yağdığında bu şahıslar şemsiyemi tutuyorlar acaba agaçlara...hibritlerden hoşlanmayanlarmı ararsın...oradan buradan duyduğunu laf olsun torba dolsun misali...aktarayım kurtulayım diyenlerimi.ararsın...internet denilen çöplükte sağlıklı bilgi bulmak o kadar zorki...biliyorumki..bu yazıları yazdığım için..yöneticilerden.kibarca....SAYIN trumpets imla kurallarına dikkat edelim büyük harf vs.vs kullanmayalım...uyarısı gelecektir..ben razıyım...sadece..ve sadece deneyimlerimi...aktarmayı..görev edindim...bataklıklarda belime kadar sulara battım..bir nilüferi elde etmek için yalvardım...sonuç itibariyle 3 satır okumayı bile zulüm addeden insanlara tavsiyem...başka uğraşılar bulsunlar kendilerine...son olarak şunu yazayım...ben lüleburgazdan..vs.vs...bağlanıyorum..buralarda nilüfer bulamıyorum..diye...yazan arkadaşlara..tavsiyem...tıklayıver..goolei.yi..yad a zahmet olmazsa...2 satır öncesini.oku...laf olsun diye yazma...atılacağımı bile bile yazdım..kusuruma..bakmayınız..hepinize.iyi günler dilerim...SON YAZIMI...emeğimin ürünü..3 fotağrafla süslemek istiyorum...

Eklenen Resimler

TRUMPETS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön