View Single Post
Eski 16-10-2014, 18:19   #165
capsaicin
Ağaç Dostu

capsaicin's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Bende geçen hafta oturduğum evden taşınıp, terasımdan olacağım için, balkon hazırlığı yaptım soğanlı bitkilerime. E hazır zamanı gelmişken yeni soğanlar almak olmaz mı? Koçtaştan güzel soğanlar aldım, özellikle bayadır aradığım paper white ve sir winston churchill nergislerini bulunca çok sevindim. Araya gardenya da sıkıştırdım tabi.

Name:  a.jpg
Views: 972
Size:  53.9 KB

Name:  b.jpg
Views: 969
Size:  61.8 KB

Name:  c.jpg
Views: 956
Size:  70.4 KB

Yeni evde kullanacağım saksıları belirledim, güzel gübreli zengin harç yaptım. Soğanları zevkime göre güzel güzel yerleştirdim. O sağdaki büyük 60lık saksıdakiler tür tür sümbül, 28 civarı, bazıları yavrulu Onlar açınca salona yerleştireceğim. Kokuyu artık siz düşünün komşulara kadar gider heralde.

Name:  d.jpg
Views: 1003
Size:  69.4 KB

En son da çok üşümesinler, donmasınlar diye ince şekilde kızıl çam malçıyla üzerlerini örttüm. Şimdi battaniyelerinin altında yavaş yavaş uyuyorlar.

Name:  e.jpg
Views: 938
Size:  72.6 KB

Bunların dışında zambak ve sümbülteberlerim var, onları bu sene saksılarında tutup rahatlarını bozmayacağım, zaten topraklarını gayet zengin yapmıştım. İdare edecektir 2 sene daha. Ben bu soğanlı işini çok sevdim. 10 yıldır tohumdan chili biberi yetiştiririm, bu sene ilk kez çiçeklere de geçtim ama gözdem soğanlılar oldu.

capsaicin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön