View Single Post
Eski 14-10-2014, 13:36   #128
akçabardak
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- Mesajı Göster
İstekler hiç bitmez sevgili akçabardak, bizimkisi sadece bir hobi değil, aynı zamanda bir tutku Bende yeni bitkileri koyacak yer kalmadı ama bıraksan daha o kadar çok edinmek istediğim tür var ki..
Sedum autumn joy harika görünüyor bu arada. Geçen gün teyzemde gördüm bu bitkiyi, adına anne çiçeği diyor Bahçesine ekmiş, üstünde inanılmaz miktarda tohum vardı. Seneye çimlendirmeyi denemek istiyorum ben de. Tam sonbaharda diğer çiçeklerin solduğu vakitlerde açması çok güzel, adına yaraşır bir bitki

Sevgiler..
Sevgili -Esin- çok haklısınız istekler hiç bitmiyor, dediğiniz gibi benim de koyacak yerim yok şimdiden kara kara düşünmeye başladım kış geliyor. Sukulentlerin bazılarını içeriye almam gerekir ama ben daha hangisi kışa dayanıklı hangisi değil onu bile bilmiyorum, yazın gözünü seveyim ne kadar rahattık, kapalı yere girecekler bozulan olur mu olmaz mı tam alışacaklar bahar gelecek hadi tekrar dışarıya al hiç te kolay iş değil aslında...

Sedum autumn joy gerçekten çok harika o çok rahat, yerinden de çok memnun bir tek su verilirse çok mutlu oluyor ama bazen ben onu bile unutuyorum yine de şikayeti yok en kolay bitki diyebilirim, mekanı da greyfurt ağacının iki dalın arası yerden bir metre yüksekte ikamet ediyor.
Yaz kış hep orada kalıyor, soğuktan etkilenmez sıcaktan etkilenmez, geçen sene Bulgaristan'a gittiğimde kız kardeşimin bahçesinde gördüm sıra sıra 5-6 yere dikmiş kışın üzerine kar yağıyormuş ve kışı rahatlıkla çıkarıyormuş.

Tohumlarına gelince hiç farkında değilim, tohum yaptığını da şimdi sizden öğreniyorum, takip edeyim bakalım ben de merak ettim, köklerden ayrılarak çoğaldığını biliyorum ama tohum yaptığını bilmiyordum, siz denersiniz de olmaz mı... hem de çok güzel çimlendirirsiniz, şimdiden başarılar dilerim kolay gelsin. Sevgiler Selamlar

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön