View Single Post
Eski 14-10-2014, 02:35   #102
YeniBON
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Organik Tarım.

" Organik Tarım" sözü yıllardır önüme çıkardı. Bu yıl bu söz üzerinde biraz durdum ve araştırdım.

Yaz başında bir üniversitenin sadece öncelikle meraklıları için verdiği bir eğitime katıldım. Ülkemiz için ilklerden olduğunu gördüğüm ve inandığım bir eğitimdi.

Katılanların çoğunluğu ülkemizin farklı ve uzak coğrafyalarından katılan üniversite mezunu, farklı mesleklerde ki kişilerdi. O eğitim için de çok değerli insanlarla tanıştım. Ülkemizin önde gelen akademisyenlerinin gönüllü olarak ders verdiğini gördüm.

Bu eğitim sırasında ve sonrasın da tanıştığım bazı arkadaşlarımla yaptığım sohbetlerde MeyveliTepe'nin ismi hep geçti. Tabii bir öncü olarak. Kendisini de şartlarım uygun olduğu zaman Tepe'sin de ziyaret etmeye çalışacağım.

Ama ben ORGANİK TARIMLA İLGİLİ doğru dürüst bir bilgiye ulaşamadım. Eğitim sırasında hocalarımızın verdiği bazı linklerin çalışmadığını gördüm.

Bakanlığın linklerinin çalışmadığını tespit ettim. BİMER'e yazdım. Bana bakanlıktan verilen cevap bir isim ve tlf numarası, bir sürü mazeret.

Forumumuzun bu konuda, internet ortamında en geniş ve doğru bilgilere sahip sitelerden birisi olduğuna inanıyorum.

En başta mevzuatla ve uygulamalarla ilgili doğru bilgilere ulaştığımda bir kısmını burada paylaşacağım.

Organik Tarım Hikaye mi? diye yazan arkadaş ta ne okumak istediğine karar versin.

Sayın MeyveliTepe ağabeyimize de görüş açımızı genişlettiği için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Düzenleyen YeniBON : 14-10-2014 saat 22:34 Neden: Yanlış yazım.
YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön