View Single Post
Eski 12-10-2014, 08:37   #5
reguler
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sagol Mesajı Göster
Sayın reguler,

Kurtbağrı başlangıç için iyi bir seçim, diğer ağaçlarınız saksıda gelişirken bununla çalışmaya başlayabilirsiniz. Normalde marta kadar bekleyip kök budaması da yapılabilir ama teneke çürümüşse marta kadar bekleyemeyecek dağılacaksa, toprağın yarısını alttan ve yanlardan bir tornavida yardımıyla köklere zarar vermeden tırtıklayıp azaltmaya çalışın ve yeni bir karışıma oturtup etrafını doldurun. Kurtbağrı dayanıklı olduğundan diğer ağaçlara göre daha az etkilenecektir.

Sayın Badrobotun 1. önerisi hoşuma gitti ağaçta güzel bir koniklik oluşur. Belki o gövdedeki soldaki dalı kırmadan yukarıya doğru eğip ana dal yapmak düşünülebilir.

İyi çalışmalar dilerim....
Cevap için teşekkür ederim. Toprak karışımını nasıl yapayım elimde perlit, torf ponza taşı ve lav taşı mevcut.

ya aslında bunun teneke saksısı içinde iken çürümüş içinde olmayan böcek yoktu. (örümcek salyangoz küçük kurtcuklar kırkayak ten böceği) bende evi sarmasın diye apartman boşluğuna koydum kaynatılmış biber suyu döktüm. Bugünde apartmanın bahçesine götüreyim bir kaçgün orada dursun diye düşündüm.

reguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön